По време на срещата на върха на ЕС във Вилнюс по програма "Източно партньорство" в края на миналата седмица българският президент Росен Плевнелиев се появил дискретно на сбирка на ЕНП. Плевнелиев казал на европейските десни, че след като подчини Украйна, Русия ще хвърли силите си да направи същото вътре в самия ЕС, като България е очевидна лесна жертва. Българският президент казал още, че 90 на сто от медиите в България са собственост на руски господари.
Очевидец на появата на държавния ни глава в хотела, където и била партийната среща е станал колумнистът на в. "Дума" в Брюксел Георги Готев, съобщи вестникът.
На срещата на върха във Вилнюс премиерът на Украйна Виктор Янукович не подписа документа за асоциирането на страната му към Евросъюза.
Редактор: Светломира Димитрова.