Марин Райков уреди свои хора на мисии в чужбина

29 May 2013

На изпроводяк, след като се самоназначи за посланик в Рим, служебният премиер Марин Райков се е погрижил и за някои от най-близките си сътрудници, които изпраща като дипломати в задграничните ни мисии.Началникът на политическия кабинет на служебният министър-председател Николай Милков отива в Канада, където ще оглави мисията ни, която в момента е с временно изпълняващ длъжността.
Постоянният секретар на Министерството на външните работи – Иван Сираков, ще смени в Словения на мястото на посланика досега Филип Боков.
Заместникът му в Министерството на външните работи Иван Найденов поема към Брюксел, за да ни представлява в НАТО. Но покрай своите служебният премиер не забравя и хората от “Дондуков” 2 - проф. Кирил Топалов, секретар на вицепрезидента Маргарита Попова, е предложен за мисията ни във Ватикана.